Menu

KOMMENDE KAMPE (UDE/HJEMME)

Kampe / Stilling for Oldboys:  Klik HER

Kampe / Stilling for Veteran:  Klik HER

Øvrige ses herunder.

kommende kampe ude/hjemme
Oktober 2022
5.
onsdag
19.00
Ringe BK
-
Kvinder
Senior
Kvinde 7M C - Efterår 2022 • Pulje 4
OK Arena Ringe
SSV Højfyn
OK Arena Ringe
6.
torsdag
17.30
Tved BK
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 6 (C) (2010) 8M - efterår 2022 • Pulje 1
Tved Stadion
Ringe BK
Tved Stadion
7.
fredag
17.30
Ringe BK
-
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 3 (2010) 8M B/C - efterår 2022 • Pulje 2
OK Arena Ringe
Fortuna Svendborg
OK Arena Ringe
7.
fredag
18.30
SfB
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2008) 11M/9M- efterår 2022 • Pulje 1
SfB Ryttervej
Ringe BK
SfB Ryttervej
8.
lørdag
09.30
MG & BK
-
Kvinder
U15
U15 Piger (2008) 8M - EFTER OMBRYDNING • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
Ringe BK
MG & BK.s anlæg
8.
lørdag
10.00
Stjernen BK
-
Herrer
U10
U10 drenge B (2013) 5M - 8/10 • i Stjernen - 2 baner - 2x10 min
Østbyens Stadion
Ringe BK
Østbyens Stadion
8.
lørdag
10.12
Ringe BK (2)
-
Herrer
U7
U7 blandet niveau (2016) 3M 8/10 • I B1913 - Bane 1 - 1x12 mn
Campus Road
Sanderum BK (1)
Campus Road
8.
lørdag
10.12
Ringe BK (1)
-
Herrer
U7
U7 blandet niveau (2016) 3M 8/10 • I B1913 - Bane 2 - 1x12 min
Campus Road
S.K.F.I.F. (3)
Campus Road
8.
lørdag
10.30
BBB
-
Herrer
U10
U10 drenge B (2013) 5M - 8/10 • i Stjernen - 2 baner - 2x10 min
Østbyens Stadion
Ringe BK
Østbyens Stadion
8.
lørdag
10.36
B1913
-
Herrer
U7
U7 blandet niveau (2016) 3M 8/10 • I B1913 - Bane 1 - 1x12 mn
Campus Road
Ringe BK (2)
Campus Road
8.
lørdag
10.36
S.K.F.I.F. (2)
-
Herrer
U7
U7 blandet niveau (2016) 3M 8/10 • I B1913 - Bane 2 - 1x12 min
Campus Road
Ringe BK (1)
Campus Road
8.
lørdag
11.00
Ringe BK
-
Herrer
U14
U14 drenge 8M (2009) - efterår 2022 • Pulje 1
OK Arena Ringe
Marstal IF
OK Arena Ringe
8.
lørdag
11.00
OKS (2)
-
Herrer
U7
U7 blandet niveau (2016) 3M 8/10 • I B1913 - Bane 1 - 1x12 mn
Campus Road
Ringe BK (2)
Campus Road
8.
lørdag
11.00
Sanderum BK (2)
-
Herrer
U7
U7 blandet niveau (2016) 3M 8/10 • I B1913 - Bane 2 - 1x12 min
Campus Road
Ringe BK (1)
Campus Road
8.
lørdag
11.00
Ringe BK
-
Herrer
U10
U10 drenge B (2013) 5M - 8/10 • i Stjernen - 2 baner - 2x10 min
Østbyens Stadion
S.f.B.
Østbyens Stadion
8.
lørdag
11.30
Ringe BK
-
Herrer
U12
U12 drenge 8M C (2011) - efterår 2022 • Pulje Øst
OK Arena Ringe
OB
OK Arena Ringe
8.
lørdag
11.36
Ringe BK (2)
-
Herrer
U7
U7 blandet niveau (2016) 3M 8/10 • I B1913 - Bane 1 - 1x12 mn
Campus Road
S.K.F.I.F. (1)
Campus Road
8.
lørdag
11.36
Ringe BK (1)
-
Herrer
U7
U7 blandet niveau (2016) 3M 8/10 • I B1913 - Bane 2 - 1x12 min
Campus Road
OKS (1)
Campus Road
8.
lørdag
12.45
Ringe BK
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2010) - EFTER OMBRYDNING • Pulje 1
OK Arena Ringe
Kerteminde BK
OK Arena Ringe
8.
lørdag
13.00
FC Broby
-
Herrer
Senior
Herre S1 - Efterår 2022 • Pulje 1
FC Broby Arena
Ringe BK
FC Broby Arena
9.
søndag
10.15
Ringe BK
-
Herrer
U9
U9 drenge C (2014) 5M - 9/10 • I Aarslev - 1 bane - 1x14 min
Netplan Arena
Rudkøbing BK
Netplan Arena
9.
søndag
10.30
Ringe BK
-
Herrer
U9
U9 drenge C (2014) 5M - 9/10 • I Aarslev - 1 bane - 1x14 min
Netplan Arena
Veflinge G & IF
Netplan Arena
9.
søndag
11.00
Ringe BK
-
Herrer
Senior
Herre S3 - Efterår 2022 • Pulje 4
OK Arena Ringe
Åsum IF
OK Arena Ringe
9.
søndag
11.15
Aarslev BK
-
Herrer
U9
U9 drenge C (2014) 5M - 9/10 • I Aarslev - 1 bane - 1x14 min
Netplan Arena
Ringe BK
Netplan Arena
9.
søndag
11.45
Ringe BK
-
Herrer
U11
U11 drenge 8M C (2012) - 2. turneringshalvdel • Pulje Midtsyd
OK Arena Ringe
FC Østfyn
OK Arena Ringe
9.
søndag
11.45
Ringe BK
-
Herrer
U9
U9 drenge C (2014) 5M - 9/10 • I Aarslev - 1 bane - 1x14 min
Netplan Arena
Rudkøbing BK
Netplan Arena
10.
mandag
17.30
Dalum IF
-
Herrer
M+60
Grand Old Masters - 2022 • Pulje 1
Rema 1000 Park - Dalum
Ringe BK
Rema 1000 Park - Dalum
10.
mandag
18.15
Ringe BK
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 6 (C) (2010) 8M - efterår 2022 • Pulje 1
OK Arena Ringe
Thurø/Stjernen
OK Arena Ringe
12.
onsdag
18.30
Ringe BK
-
Herrer
U14
U14 drenge Liga 5 (2009) 11M/9M - efterår 2022 • Pulje 2
OK Arena Ringe
Stenstrup IF
OK Arena Ringe
12.
onsdag
19.00
Ringe BK
-
Kvinder
Senior
Kvinde 7M C - Efterår 2022 • Pulje 4
OK Arena Ringe
B1913 (2)
OK Arena Ringe
13.
torsdag
17.30
Ringe BK
-
Herrer
U14
U14 drenge 8M (2009) - efterår 2022 • Pulje 1
OK Arena Ringe
Stjernen BK
OK Arena Ringe
13.
torsdag
18.30
Langeskov IF
-
Herrer
Senior
Herre S3 - Efterår 2022 • Pulje 4
Langeskov Stadion
Ringe BK
Langeskov Stadion
15.
lørdag
13.30
Årslev BK
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 6 (C) (2010) 8M - efterår 2022 • Pulje 1
Netplan Arena
Ringe BK
Netplan Arena
16.
søndag
00.00
Ringe BK
-
Kvinder
U15
U15 Piger (2008) 8M - EFTER OMBRYDNING • Pulje 1
OK Arena Ringe
Fjordager IF
OK Arena Ringe
16.
søndag
11.00
Søhus Stige
-
Herrer
Senior
Herre S1 - Efterår 2022 • Pulje 1
Rema 1000 Arena Søhus
Ringe BK
Rema 1000 Arena Søhus
16.
søndag
13.00
Ringe BK
-
Herrer
U11
U11 drenge 8M C (2012) - 2. turneringshalvdel • Pulje Midtsyd
OK Arena Ringe
Rudkøbing BK (1)
OK Arena Ringe
16.
søndag
13.15
Tarup/Paarup IF
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2010) - EFTER OMBRYDNING • Pulje 1
Home Tarup Park
Ringe BK
Home Tarup Park
16.
søndag
13.30
B1913 (3)
-
Kvinder
Senior
Kvinde 7M C - Efterår 2022 • Pulje 4
Campus Road
Bane 10
Ringe BK
Campus Road
Bane 10
22.
lørdag
11.00
Rudkøbing BK
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 6 (C) (2010) 8M - efterår 2022 • Pulje 1
Fynske Bank Arena (Rudkøbing)
Ringe BK
Fynske Bank Arena (Rudkøbing)
22.
lørdag
13.00
Ringe BK
-
Herrer
Senior
Herre S1 - Efterår 2022 • Pulje 1
OK Arena Ringe
Assens FC
OK Arena Ringe
23.
søndag
11.00
OKS (2)
-
Herrer
Senior
Herre S3 - Efterår 2022 • Pulje 4
OKSON-Park
Ringe BK
OKSON-Park
24.
mandag
17.30
F16
-
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 3 (2010) 8M B/C - efterår 2022 • Pulje 2
V.Skerninge Stadion
Ringe BK
V.Skerninge Stadion
24.
mandag
18.15
Ringe BK
-
Herrer
U12
U12 drenge 8M C (2011) - efterår 2022 • Pulje Øst
OK Arena Ringe
FC Østfyn
OK Arena Ringe
26.
onsdag
18.15
Ringe BK
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 6 (C) (2010) 8M - efterår 2022 • Pulje 1
OK Arena Ringe
BBB/SB
OK Arena Ringe
27.
torsdag
18.00
TTLF
-
Herrer
U14
U14 drenge 8M (2009) - efterår 2022 • Pulje 1
Tullebølle Stadion
Ringe BK
Tullebølle Stadion
29.
lørdag
13.00
Ringe BK
-
Herrer
Senior
Herre S3 - Efterår 2022 • Pulje 4
OK Arena Ringe
SUB Ullerslev
OK Arena Ringe
30.
søndag
11.00
Langeskov IF
-
Herrer
U12
U12 drenge 8M C (2011) - efterår 2022 • Pulje Øst
Langeskov Stadion
Ringe BK
Langeskov Stadion
30.
søndag
12.00
Tåsinge f. B.
-
Herrer
U11
U11 drenge 8M C (2012) - 2. turneringshalvdel • Pulje Midtsyd
SEF Energi Arena - Tåsinge
Ringe BK
SEF Energi Arena - Tåsinge